خدمات-برق-ساختمان

آشنایی با خدمات برق ساختمان

تلفن برقکار در تهران :09125784506

همان طور که می دانیم امروزه یکی از مهم ترین و اصلی ترین خدمات تاسیساتی در هر یک از ساختمان ها، خدمات برق ساختمان می باشد. به عبارت دیگر به مجموعه ای از اجرا و نصب کلید و پریز، نورپردازی سقف ساختمان و…. خدمات برق ساختمان می گویند. چرا که این خدمات به مواردی که بیان کردیم اطلاق می شود. بنابراین نگهداری و کنترل الکتریکی ساختمان از اهمیت بسیاری برخوردار است. همچنین می توان گفت وسایل برقی و سیم کشی ساختمان امروزه نیاز به مراقبت و نگهداری بسیار دارند.

خدمات برق ساختمان بسیار متنوع و گسترده می باشد. همچنین تکنسین های ماهر و با تجربه این خدمات را به مشتریان ارائه می دهند. اما می توان گفت امروزه کابل کشی شبکه به عنوان یکی از جدید ترین و مهم ترین خدمات برق ساختمان به شمار می رود. بنابراین تکنسین های مجرب و ماهر برای انجام سیم کشی شبکه آماده هستند و به مشتریان خدمات رسانی می کنند. در کابل کشی و سیم کشی ساختمان امنیت یکی از مهم ترین اصول اجرا و انجام کار می باشد. همچنین می ‌توان گفت محافظت از سیم کشی و کابل کشی لازم و ضروری است و از اهمیت بسیاری برخوردار می ‌باشد. بنابراین تکنسین ها برای جلوگیری از هرگونه خطرات جسمی و جانی می بایستی با رعایت اصول و قوانین، سیم کشی ساختمان را انجام دهند.

برقکشی ساختمان

برقکشی ساختمان

اهمیت این خدمات:

از دیگر خدمات برق ساختمان می توانیم به نصب کلید و پریز، تعمیر و نصب آیفون و تعویض کلید و پریز اشاره کنیم. معمولاً کلید و پریز ها در انواع مختلفی وجود دارند. بنابراین انتخاب آن ها می بایستی به درستی انجام شود و همچنین افراد هنگام تعمیر و تعویض کلید پریز از بهترین تکنسین ها جهت خدمات رسانی بهره مند شوند. پس یکی از نکات بسیار مهم در بهره مندی از خدمات برقکاری ساختمان، انتخاب برق کارها و تکنسین های بسیار خوب در این زمینه می باشد. چرا که به افراد جهت انجام برقکاری ساختمان، نورپردازی ساختمان بسیار زیبا و جذاب، نصب کلید و پریز و…… بسیار کمک می کنند.

مزایای خدمات برق ساختمان:

می دانیم که خدمات برق ساختمان به دسته بندی های مختلفی تقسیم می شوند. همچنین هر یک از این خدمات بر اساس نوع ساختمان، متراژ و……، متفاوت و متغیر می باشند. بنابراین افراد قبل از انتخاب برقکار و بهره مندی از خدمات برقکاری ساختمان، می بایستی به نوع ساختمان، متراژ آن و جنس و کیفیت وسایل برقی توجه داشته باشند. سپس از برترین تکنسین ها جهت انجام برقکاری ساختمان خود بهره‌ مند شوند.

خدمات برقکاری در ساختمان عبارت اند از:

  1. کابل کشی، سیم کشی و تجهیزات برقی
  2. طراحی سیم کشی ساختمان
  3. نصب انواع تجهیزات برقی مانند نصب آیفون، نصب کلید و پریز، نورپردازی سقف و…..
  4. عیب یابی و تعمیرات سیم کشی ساختمان
  5. بازسازی و نوسازی کابل کشی و سیم کشی ساختمان جهت وجود مشکل

سیم کشی و برقکاری اصولی ساختمان

همان طور که بیان کردیم برقکاری ساختمان یکی از مهم ترین خدمات تاسیساتی در یک ساختمان به شمار می ‌رود. بنابراین یک برقکار ماهر می بایستی علاوه بر نصب و تعویض تجهیزات برقی و سیم کشی ساختمان، از تجربه فنی و بسیار بالایی جهت عیب یابی و تعمیر تجهیزات برقی نیز برخوردار باشد. در نتیجه افراد با یک انتخاب درست می توانند یک عمر از تجهیزات برقی خود به درستی استفاده کنند. همچنین از زیبایی و ظرافت سیم کشی و نصب تجهیزات برقی لذت ببرند. علاوه بر این، سیم کشی ساختمان از مهم ترین خدمات ساختمانی به شمار می رود. چرا که با رعایت اصول و نکات مهم انجام می شود. مهم ترین اصول و نکته در سیم کشی ساختمان، رعایت فاصله استاندارد نصب تجهیزات برقی و سیم کشی می باشد. به عنوان مثال برق کار می بایستی برای نصب کلید و پریز و نورپردازی سقف فاصله استاندارد و ارتفاع این تجهیزات را در نظر بگیرد. نصب دوربین مداربسته نیز شامل این خدمات می باشد.

برقکاری ساختمان

برقکاری ساختمان

 ارتفاع استاندارد نصب تجهیزات برقی از جمله کلید و پریز به شرح زیر می باشد:

  • ارتفاع کلید و پریز در سرویس بهداشتی ۱۲۰ سانتی متر
  • ارتفاع پریز در آشپزخانه ۶۰ تا ۱۲۰ سانتی متر
  • ارتفاع نصب آیفون ۱۴۰ تا ۱۵۰ سانتی متر
  • ارتفاع نصب کلید روشنایی ۱۱۵ سانتی متر
  • ارتفاع نصب کلید کولر ۱۲۵ سانتی متر از کف

پس امروزه برقکاری ساختمان از اهمیت بسیاری برخوردار است. به همین منظور افراد می بایستی در انتخاب برق کار بسیار توجه داشته باشند تا از بهترین خدمات آن ها بهره مند شوند.

دیدگاه خود را بنویسید

سیزده − 11 =